Gå videre til hovedindholdet

Har du set min strikke-mojo ?

Jeg har nemlig fuldstændig mistet den, og det piner mig :( Jeg har hverken hæklet eller strikket i flere måneder, og det ligner mig slet ikke. Jeg har SÅ MEGET lækkert garn liggende og SÅ MANGE bøger, blade og udskrifter med spændende opskrifter, og jeg har bare slet ikke lysten til at sætte nogen af tingene sammen :( Nu skal jeg til strikkeaften på tirsdag, og jeg VIL bare igang igen, så jeg må fluks lede videre....mojo moooooojo, hvor eeeeer duuuu ??

Dejlige minder fra før mojo gik hjemmefra:







Kommentarer

  1. Bare pak det hele sammen og kør det herned i weekenden ;o)

    SvarSlet
  2. Jeg pakker alt det mazdaen kan rumme, der skal også bare liiiiige være plads til din bror, klaver, guitar, tøj osv til to personer til to uger, Benedicte, perleværksted osv osv :/

    SvarSlet
  3. Jeg hader når det sker! Tror du ikke bare der skal lidt alkostrik til for at løse op for strikkeknuderne? Jeg tager ihvertfald pindene med i wk, så må vi se at få prikket lidt liv i dig :-)

    SvarSlet
  4. Åh Mette, det ville være så rart :) Og alkostrik er nu altså ret undervurderet :)

    SvarSlet

Send en kommentar

Populære indlæg fra denne blog

Weekenden der gik i kage!

Ja altså rigtig kage :) Til min lækre nevø, der blev døbt i går: Det er chocolatemudcake, med appelsin-passionsmousse med italiensk marengssmørcreme, sugarpasteovertræk og hjemmefiflede sugarpastefigurer. Den blev mums, så det var alle anstrengelserne værd :)

For mange valgmuligheder!

Den beslutning er jeg slet slet ikke i stand til at træffe endnu :)

Stinestregen er boligløs!

Stine fra StineStregen bliver hjemløs fra 1. maj - kender du nogen, der udlejer en lejlighed i Århus C? Så kontakt Stine. Læs mere her.